Birliğimiz ile İsveç Belediyeler Birliği (SALAR), Marmara Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediyeler Birliğinin işbirliğinde Yerel Yönetişimde Dayanıklılık Programı (RESLOG) açılış toplantısı 24 Ekim 2018 Çarşamba günü Ankara’da yapıldı.

Genel hedefi Türkiye’deki yerel yönetim kapasitesinin desteklenmesi olan program, Suriye’deki iç savaş sonucu yaşanan göç ile ilgili yerel yönetimlerin karşılaştığı sorunlar karşısında kurumsal ve hizmet kapasitelerinin desteklenmesi, ulusal ve yerel düzeyde koordinasyonun daha etkili sağlanması ve yerel ve bölgesel düzeyde deneyim paylaşımının sağlanması amacıyla platformlar oluşturulmasını amaçlamaktadır.

Birliğimiz, SALAR, Marmara Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediyeler Birliği’nin proje ortağı olduğu programda birlikler arasında işbirliğinin geliştirilmesi ve Türkiye yerel yönetimlerinin tecrübesinin Birliğimiz aracılığı ile Lübnan yerel yönetimleri ile paylaşılması hedeflenmektedir.

Açılış toplantısında, SALAR ve paydaş kuruluşlar ile ortak mutabakat zaptı imzalanarak gelecek dönemde yapılacak faaliyetlere ilişkin değerlendirme ve görüş alışverişinde bulunulmuştur.